fbpx
///Jäsenyhdistysten yhteystiedot

Jäsenyhdistykset

Suomen Taksiliitolla on yli 30 jäsenyhdistystä, joiden yhteystiedot löydät oheiselta listalta. Lisätietoja näiden yhdistysten toiminnasta sekä mahdollisista  liittymis- ja jäsenmaksuista voi tiedustella suoraan yhdistyksiltä.
Osa jäsenyhdistyksistä on alueellisesti toimivia, joissa taksiyritysten ja -yrittäjien lisäksi jäseninä on alueella toimivia taksiyhdistyksiä. Näiden yhdistysten lisätietoja voit tiedustella listalta löytyviltä alueellisilta yhdistyksiltä.

Helsinki

Helsingin Taksiautoilijat ry, Asesepänkuja 2 B, 00620 Helsinki
– puheenjohtaja Jukka Koivunen, jukka.koivunen@htary.fi, puh. 045 322 6245
– varapuheenjohtaja Kaj Rönnholm, kaj.ronnholm@taksihelsinki.fi, puh. 0400 449 646
– järjestösihteeri Tuija Hettula, tuija.hettula@htary.fi, puh. 040 580 3113

Jäsenpalvelut ja -edut.

Häme

Hämeen Taksiyrittäjät ry, Palokunnankatu 26, 13100 Hämeenlinna
– toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi@alueyhdistys.fi, puh. 050 520 5800
– puheenjohtaja Jari Kasakkamäki, jari.kasakkamaki@lahdenaluetaksi.fi, puh. 040 189 4100

– Yhdistyksellä on 21 jäsenyhdistystä.
Jäsenpalvelut ja -edut.

Heinolan Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Juha Peltonen, juha.peltonen@outlook.com, puh. 040 726 0402

Lahden Taksiautoilijat ry,
– puheenjohtaja Jari Kasakkamäki, jari.kasakkamaki@lahdenaluetaksi.fi, puh. 040 189 4100

Lempäälän Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja, Mikko Kivelä, mikko.kivela@taksipalvelukivela.fi, puh 0400 308 205

Nokian Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja, Aki Kansanaho, a.kansanaho@gmail.com, puh. 040 728 9029

Oriveden Seudun Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Minna Duncker, minnaduncker@gmail.com, puh. 044 568 8402

Tampereen Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Jorma Laine, jokke.laine@gmail.com, puh. 0400 452 605
– Jäsenpalvelut ja -edut.

Itä-Suomi

Itä-Suomen Taksiyrittäjät ry, Savilahdentie 6 L 27, 70210 Kuopio
– toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi@alueyhdistys.fi, puh. 050 520 5800
– puheenjohtaja Jaakko Kuivalainen, jaakko.kuivalainen@kyyhkynetti.fi, puh. 050 550 8130

– Yhdistyksellä on 30 jäsenyhdistystä.
Jäsenpalvelut ja -edut.

Kuopion Taksiautoilijat ry
-puheenjohtaja Juha Laaksonen, juhalaaksonen.taksi@gmail.com, puh. 0500 672 980

Siilinjärven Taksiautoilijat ry

Nilsiän Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Tuija Hyvönen, tuija.hyvonen@hotmail.com, puh. 044 033 5311

Kaakkois-Suomi

Kaakkois-Suomen Taksiyrittäjät ry
– puheenjohtaja Ari Kuparinen, ari.kuparinen@icloud.com, puh. 0400 557 831
– Yhdistyksellä on 9 jäsenyhdistystä.

Kouvolan Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Masi Halkola, info@taksimasi.com puh. 040 357 7131

Keski-Suomi

Keski-Suomen Taksiyrittäjät ry, Kauppakatu 22, 40100 Jyväskylä
– toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio@taksiyrittajat.com, puh. 0500 561 763
– puheenjohtaja Esa Mäkinen, taksiesamakinen@pp.inet.fi, puh. 0400 647 061
– Yhdistyksellä on 12 jäsenyhdistystä.

Jyvässeudun Taksit ry
– puheenjohtaja Pekka Veijanen, pekka.veijanen@kolumbus.fi, puh. 040 716 2620
– Jäsenpalvelut ja -edut

Lappi

Lapin Taksiyrittäjät ry, Koskikatu 10 A 9, 96200 Rovaniemi

Puheenjohtaja Jussi Rahkonen ja varapuheenjohtaja Jani Salla
puh. 0400 891 495, sähköposti toimisto@lapintaksiyrittajat.fi

– Yhdistyksellä on 12 jäsenyhdistystä.
Jäsenpalvelut ja -edut.

Lounais-Suomi

Lounais-Suomen Taksiyrittäjät ry, Maariankatu 4 B 32, 20100 Turku
– toiminnanjohtaja Teppo Kaunela, teppo.kaunela@lounais-suomentaksiyrittajat.fi, puh. 040 566 5576
– puheenjohtaja Teemu Lahdenperä, lahdenpera.teemu@gmail.com
– Yhdistyksellä on 12 jäsenyhdistystä.

Kimitoöns Taxiförening rf
– puheenjohtaja Mathias Illman, illman_87@hotmail.com, puh.  0400 328 474

Paimion Seudun Taksit ry
– puheenjohtaja Toni Pyökäri, toni.pyokari@pyokari.fi, puh. 050 567 7328

Porin Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Juha Mäntylä, juhapori163@gmail.com, puh. 044 540 1170

Salon Seudun Taksit ry
– puheenjohtaja Joonas Särkinen, joonas.sarkinen@gmail.com puh. 040 060 2077
– sihteeri Marianna Lammervo, m.lammervo@hotmail.com puh. 044 724 0240

Turun Seudun Taksiyrittäjät ry
– puheenjohtaja Kai Koivula, kai.koivula@turunseuduntaksiyrittajat.fi, puh. 0400 782 192

Uudenkaupungin Taksit ry
– puheenjohtaja Jari Siivonen, taksi.siivonen@gmail.com, p. 040 557 7732

Ahvenanmaa

Mariehamns Åkeriförening rf

Pohjois-Suomi

Pohjois-Suomen Taksiyrittäjät ry, Hallituskatu 16, 90100 Oulu
– toiminnanjohtaja Olli Veijola, olli.veijola@pohjoissuomentaksi.fi, puh. 0500 680 533
– puheenjohtaja Markku Ylikulju, markku.ylikulju@pohjanmaantaksi.fi, puh. 0400 925 686
– Yhdistyksellä on 18 jäsenyhdistystä.

Pohjanmaa

Pohjanmaan Taksiyrittäjät ry, Isokatu 6, 67100 Kokkola
– toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio@taksiyrittajat.com, puh. 0500 561 763
– puheenjohtaja Kari Tynjälä, kari.tynjala@netikka.fi, puh. 0400 461 216
– Yhdistyksellä on 20 jäsenyhdistystä.

Vörånejdens Taxibilister
– puheenjohtaja Boris Åhman, boris.ahman@netikka.fi, puh. 0500 346 396
– sihteeri Susanne Toppar, s.toppar@netikka.fi,  puh. 050-5939494

Uusimaa

Uudenmaan Taksiyrittäjät ry, Kalliotie 1, 04400 JÄRVENPÄÄ
– puheenjohtaja Pauli Marjakangas, pj@uudenmaantaksit.fi, puh. 040 591 9683
– Yhdistyksellä on 9 jäsenyhdistystä.

Orimattilan Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Pia Rehell

Vantaan Taksiyrittäjät
– puheenjohtaja Ari Javanainen, ari.javanainen@vantaantaksi.fi, puh. 0400 404 441

Koko maan alueella toimivat yhdistykset

Suomen Esteettömät ja Paaritaksit ry
– puheenjohtaja Mauri Koljander, mauri.koljander@taksiautot.com puh. 0400 648 780
– varapuheenjohtaja Teemu Lahdenperä, lahdenpera.teemu@gmail.com, puh. 050 302 8040
– sihteeri Matti Norman, matti.norman@taksitampere.fi, puh. 050 3521 844

 

 

2021-10-25T15:14:35+03:0020.6.2018|Uutiset|