///Jäsenyhdistysten yhteystiedot

Jäsenyhdistykset

Taksiliitolla on useita paikallista vaikuttamistyötä tekevää ja jäsenpalvelua tarjoavia jäsenyhdistyksiä ympäri Suomea. Jäsenyhdistysten yhteystiedot:

Helsinki

Helsingin Taksiautoilijat ry, Asesepänkuja 2 B, 00620 Helsinki
– toiminnanjohtaja Anssi Roitto, anssi.roitto@taksihelsinki.fi, puh. 040 503 4201
– puheenjohtaja Harry Kankaanpää harry.kankaanpaa@taksihelsinki.fi, puh. 050 599 8927

Häme

Hämeen Taksiyrittäjät ry, Palokunnankatu 26, 13100 Hämeenlinna
– toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi@taksiliitto.fi, puh. 050 520 5800
– puheenjohtaja Jari Kasakkamäki, jari.kasakkamaki@lahdenaluetaksi.fi, puh. 040 189 4100
– Yhdistyksellä on 23 jäsenyhdistystä.

Heinolan Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Juha Peltonen, juha.peltonen@outlook.com, puh. 040 726 0402

Kurun Taksiautoilijat ry,
– puheenjohtaja Lauri Säynäjoki, lauri.saynajoki@gmail.com, puh. 0400 512 082

Lahden Taksiautoilijat ry,
-puheenjohtaja Jari Kasakkamäki, jari.kasakkamaki@lahdenaluetaksi.fi, puh. 040 189 4100

Lempäälän Taksiautoilijat ry
-puheenjohtaja, Perttu Peltoniemi, perttu.peltoniemi@taksipalvelu.eu, puh. 0400 231 507

Nokian Taksiautoilijat ry
-puheenjohtaja, Aki Kansanaho, a.kansanaho@gmail.com, puh. 040 728 9029

Tampereen Taksiautoilijat ry
-puheenjohtaja Jorma Laine, jokke.laine@gmail.com, puh. 0400 452 605

Itä-Suomi

STL:n Itä-Suomen alueyhdistys ry, Savilahdentie 6 L 27, 70210 Kuopio
– toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi@taksiliitto.fi, puh. 050 520 5800
– puheenjohtaja Jaakko Kuivalainen, jaakko.kuivalainen@kyyhkynetti.fi, puh. 050 550 8130
– Yhdistyksellä on 44 jäsenyhdistystä.

Kuopion Taksiautoilijat ry
-puheenjohtaja Juha Laaksonen, juhalaaksonen.taksi@gmail.com, puh. 0500 672 980

Siilinjärven Taksiautoilijat ry
-puheenjohtaja Sirpa Laine, sirpalaine2@gmail.com, puh. 0400 940 947

Kaakkois-Suomi

Kaakkois-Suomen Taksiyrittäjät ry, Valtakatu 22, 45100 Kouvola
– toiminnanjohtaja Tarja Pulli, tarja.pulli@taksiliitto.fi, puh. 0400 156 141
– puheenjohtaja Tuomo Heino, tuomo.heino@kymp.net, puh. 050 356 2557
– Yhdistyksellä on 14 jäsenyhdistystä.

Kouvolan Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Masi Halkola, cell85@hotmail.fi, puh. 040 357 7131

Keski-Suomi

Keski-Suomen Taksiyrittäjät ry, Kauppakatu 22, 40100 Jyväskylä
– toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio@taksiliitto.fi, puh. 0500 561 763
– puheenjohtaja Juha Lehtonen, juha.lehtonen@ppx.inet.fi, puh. 0440 851 182
– Yhdistyksellä on 13 jäsenyhdistystä.

Jyvässeudun Taksit ry
– puheenjohtaja Pekka Veijanen, pekka.veijanen@kolumbus.fi, puh. 040 716 2620

Lappi

Lapin Taksiyrittäjät ry, Koskikatu 10 A 9, 96200 Rovaniemi
– toimisto avoinna: parillisina viikkoina ma-ke klo 8-16, parittomina viikkoina ma-ti klo 8-16
– toiminnanjohtaja Veijo Petrelius, veijo.petrelius@taksiliitto.fi, puh. 0400 891 495
– puheenjohtaja Jussi Rahkonen, jussi.rahkonen@pp.inet.fi, puh. 0400 890 429
– Yhdistyksellä on 18 jäsenyhdistystä.

Lounais-Suomi

Lounais-Suomen Taksiyrittäjät ry, Maariankatu 4 B 32, 20100 Turku
– toiminnanjohtaja Teppo Kaunela, teppo.kaunela@taksiliitto.fi, puh. 040 566 5576
– puheenjohtaja Petteri Hietanen, taksi.hietanen@hotmail.com, puh. 040 8496 946
– Yhdistyksellä on 19 jäsenyhdistystä.

Porin Taksiautoilijat ry
– puheenjohtaja Juha Mäntylä, juhapori163@gmail.com, puh. 044 540 1170

Salon Seudun Taksit ry
– puheenjohtaja Ilkka Seppälä, ile.seppala@gmail.com, puh. 0400 522 890

Turun Taksit ry
– puheenjohtaja Kai Koivula, kai.koivula@kolumbus.fi, puh. 0400 782 192

Pohjois-Suomi

Pohjois-Suomen Taksiyrittäjät ry, Hallituskatu 16, 90100 Oulu
– toiminnanjohtaja Olli Veijola, olli.veijola@taksiliitto.fi, puh. 0500 680 533
– puheenjohtaja Markku Ylikulju, markku.ylikulju@pohjanmaantaksi.fi, puh. 0400 925 686
– Yhdistyksellä on 25 jäsenyhdistystä.

Pohjanmaa

Pohjanmaan Taksiyrittäjät ry, Isokatu 6, 67100 Kokkola
– toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio@taksiliitto.fi, puh. 0500 561 763
– puheenjohtaja Kari Tynjälä, kari.tynjala@netikka.fi, puh. 0400 461 216
– Yhdistyksellä on 23 jäsenyhdistystä.

Uusimaa

Uudenmaan Taksiyrittäjät ry, Kouvolankatu 22, 45100 Kouvola
– toiminnanjohtaja Tarja Pulli, tarja.pulli@taksiliitto.fi, puh. 0400 156 141
– puheenjohtaja Kai Andersson, kai.andersson@taksiliitto.fi, puh. 0400 400 348
– Yhdistyksellä on 17 jäsenyhdistystä.

2019-03-04T14:08:22+02:0020.6.2018|Uutiset|