///Alueyhdistysten yhteystiedot

Alueyhdistykset

Taksiliitolla on 10 alueyhdistystä.

Alueyhdistysten yhteystiedot sekä linkki aluehdistyksen omille nettisivuille, jos sellaiset on tehty:

Helsingin Taksiautoilijat ry, Asesepänkuja 2 B, 00620 Helsinki
– toiminnanjohtaja Anssi Roitto, anssi.roitto@taksihelsinki.fi, puh. 010 567 6641 tai 040 503 4201
– puheenjohtaja Jukka Kuusisto, jukka.kuusisto@taksihelsinki.fi, puh. 050 392 2660

Hämeen Taksiyrittäjät ry, Palokunnankatu 26, 13100 Hämeenlinna
– toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi@taksiliitto.fi, puh. 050 520 5800
– puheenjohtaja Jari Kasakkamäki, jari.kasakkamaki@lahdenaluetaksi.fi, puh. 040 189 4100

Keski-Suomen Taksiyrittäjät ry, Kauppakatu 22, 40100 Jyväskylä
– toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio@taksiliitto.fi, puh. 0500 561 763
– puheenjohtaja Juha Lehtonen, juha.lehtonen@ppx.inet.fi, puh. 0440 851 182

Lounais-Suomen Taksiyrittäjät ry, Maariankatu 4 B 32, 20100 Turku
– toiminnanjohtaja Teppo Kaunela, teppo.kaunela@taksiliitto.fi, puh. 040 566 5576
– puheenjohtaja Petteri Hietanen, taksi.hietanen@hotmail.com, puh. 040 8496 946

Pohjanmaan Taksiyrittäjät ry, Isokatu 6, 67100 Kokkola
– toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio@taksiliitto.fi, puh. 0500 561 763
– puheenjohtaja Kari Tynjälä, kari.tynjala@netikka.fi, puh. 0400 461 216

STL:n Itä-Suomen alueyhdistys ry, Savilahdentie 6 L 27, 70210 Kuopio
– toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi@taksiliitto.fi, puh. 050 520 5800
– puheenjohtaja Jaakko Kuivalainen, jaakko.kuivalainen@kyyhkynetti.fi, puh. 050 550 8130

Kaakkois-Suomen Taksiyrittäjät ry, Valtakatu 22, 45100 Kouvola
– toiminnanjohtaja Tarja Pulli, tarja.pulli@taksiliitto.fi, puh. 0400 156 141
– puheenjohtaja Tuomo Heino, tuomo.heino@kymp.net, puh. 050 356 2557

STL:n Lapin lääninyhdistys ry, Koskikatu 10 A 9, 96200 Rovaniemi
– toiminnanjohtaja Veijo Petrelius, veijo.petrelius@taksiliitto.fi, puh. 0400 891 495
– puheenjohtaja Jussi Rahkonen, jussi.rahkonen@pp.inet.fi, puh. 0400 890 429

STL:n Oulun lääninyhdistys ry, Hallituskatu 16, 90100 Oulu
– toiminnanjohtaja Olli Veijola, olli.veijola@taksiliitto.fi, puh. 0500 680 533
– puheenjohtaja Markku Ylikulju, markku.ylikulju@pohjanmaantaksi.fi, puh. 0400 925 686

Uudenmaan Taksiyrittäjät ry, Kouvolankatu 22, 45100 Kouvola
– toiminnanjohtaja Tarja Pulli, tarja.pulli@taksiliitto.fi, puh. 0400 156 141
– puheenjohtaja Kai Andersson, kai.andersson@taksiliitto.fi, puh. 0400 400 348

 

2018-11-30T13:08:04+00:0020.6.2018|Uutiset|