Käyttäjätunnus  
Salasana
  Unohtuiko salasana?  

Alueyhdistykset

Taksiliitolla on 10 alueyhdistystä. Ohessa alueyhdistysten yhteystiedot sekä linkki aluehdistyksen omille Internet-sivuille, jos sellaiset on tehty.

Helsingin Taksiautoilijat ry, Asesepänkuja 2 B, 00620 Helsinki
- toiminnanjohtaja Anssi Roitto, anssi.roitto(at)taksihelsinki.fi, puh. 010 567 6641 tai 040 503 4201
- puheenjohtaja Jukka Kuusisto, jukka.kuusisto(at)taksihelsinki.fi, puh. 050 392 2660

Hämeen Taksiyrittäjät ry, Palokunnankatu 26, 13100 Hämeenlinna
- toiminnanjohtaja Jari Kuusniemi, jari.kuusniemi(at)taksiliitto.fi, puh. 050 520 5800
- puheenjohtaja Jari Kasakkamäki, jari.kasakkamaki(at)lahdenaluetaksi.fi, puh. 040 189 4100

Keski-Suomen Taksiyrittäjät ry, Vasarakatu 9 C 28, 40320 Jyväskylä
- toiminnanjohtaja Harri Holttinen, harri.holttinen/at)taksiliitto.fi, puh. 020 791 9472
- puheenjohtaja Jari Puttonen, jari.puttonen(at)jytaksi.fi, puh. 0500 545 275

Lounais-Suomen Taksiyrittäjät ry, Maariankatu 4 B 32, 20100 Turku
- toiminnanjohtaja Teppo Kaunela, teppo.kaunela(at)taksiliitto.fi, puh. 040 566 5576
- puheenjohtaja Teppo Kataja, teppo.kataja(at)dnainternet.net, puh. 040 801 0234

Pohjanmaan Taksiyrittäjät ry, Isokatu 6, 67100 Kokkola
- toiminnanjohtaja Veli Autio, veli.autio(at)taksiliitto.fi, puh. 0500 561 763
- puheenjohtaja Kari Tynjälä, kari.tynjala(at)netikka.fi, puh. 0400 461 216 

STL:n Itä-Suomen alueyhdistys ry, Savilahdentie 6 L 27, 70210 Kuopio
- toiminnanjohtaja Satu Härkönen, satu.harkonen(at)taksiliitto.fi, puh 0400 576 950
- puheenjohtaja Otto Hyvärinen, p. 0400 675 765, taksi.otto(at)gmail.com

Kaakkois-Suomen Taksiyrittäjät ry, Valtakatu 22, 45100 Kouvola
- toiminnanjohtaja Tarja Pulli, tarja.pulli(at)taksiliitto.fi, puh. 0400 156 141
- puheenjohtaja Tuomo Heino, tuomo.heino(at)kymp.net

STL:n Lapin lääninyhdistys ry, Koskikatu 10 A 9, 96200 Rovaniemi
- toiminnanjohtaja Veijo Petrelius, veijo.petrelius(at)taksiliitto.fi, puh. 0400 891 495
- puheenjohtaja Jussi Rahkonen, jussi.rahkonen(at)pp.inet.fi, puh. 0400 890 429

STL:n Oulun lääninyhdistys ry, Hallituskatu 16, 90100 Oulu
- toiminnanjohtaja Olli Veijola, olli.veijola(at)taksiliitto.fi, puh. 0500 680 533
- puheenjohtaja Markku Ylikulju, markku.ylikulju(at)pohjanmaantaksi.fi, puh. 0400 925 686

Uudenmaan Taksiyrittäjät ry, Kouvolankatu 22, 45100 Kouvola
- toiminnanjohtaja Tarja Pulli, tarja.pulli(at)taksiliitto.fi, puh. 0400 156 141
- puheenjohtaja Kai Andersson, kai.andersson(at)taksiliitto.fi, puh. 0400 400 348

Suomen Taksiliitto | Nuijamiestentie 7, 00400 Helsinki | Puh. 020 7756 800 | E-mail kontakti(at)taksiliitto.fi

Design VCA | Powered by Aava